PIELĘGNACJA MATERIAŁÓW

Naturalne materiały wymagają delikatnego traktowania

Nasze produkty wykonane są z naturalnych i organicznych materiałów, co daje gwarancję komfortu i bezpieczeństwa. Aby służyły Wam jak najdłużej, rekomendujemy stosowanie poniższych zaleceń.

 

BAWEŁNA 

Większość naszych produktów wykonana jest z bawełny organicznej oraz bawełny. Druk naszych wzorów wykonany jest ekologicznym tuszem z certyfikatem GOTS.

  • Rekomendujemy prać produkty w niskiej temperaturze tzn. do 30°C, ustawiając delikatny program i niskie obroty wirowania.
  • Naturalne obkurczanie bawełny wynosi ok. 4%. Susząc produkt w suszarce bębnowej trzeba liczyć się z jej zwiększoną kurczliwością i wyblaknięciem nadruku, dlatego unikaj tej formy suszenia.
  • Produkty bawełniane, po wyciągnięciu z pralki, warto strzepnąć lub suszyć na płasko, układając ich kształt (zwłaszcza koce).
  • Bawełna po wysuszeniu nieco sztywnieje - wystarczy ją wyprasować lub po prostu użytkować. Obkurczone po praniu włókna bawełny, pod wpływem ciepła rozprężają się.

Mechacenie się naturalnych materiałów jest pierwotnym procesem, który świadczy o braku sztucznych dodatków. Nie stanowi to wady.

 

WEŁNA MERINO

Wyjątkowość wełny merino polega między innymi na tym, że nie wymaga prania - posiada właściwości samooczyszczające i antybakteryjne. Wystarczy ją wietrzyć. W razie wyraźnego zabrudzenia rekomendujemy pranie ręczne(możliwie samo miejsce zabrudzenia) w niskiej temperaturze używając środków do pielęgnacji wełny lub bez. Aby produkt nie stracił kształtu najlepiej ułożyć go rękami i suszyć na płasko, unikając dodatkowego źródła ciepła.

Mechacenie się wełny jest naturalnym procesem, który świadczy o braku sztucznych dodatków. Nie stanowi to wady. "Kulki" można śmiało usuwać golarką do ubrań :).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl